Przewodnik po Paryżu

Jesteśmy pewni, że Paryża nie trzeba przedstawiać. Jest on równoznaczny z jedzeniem, kulturą, modą i architekturą, które rzadko rozczarowują tych, którzy go odwiedzają. Mimo, że jest wymarzonym miejscem dla milionów ludzi każdego roku, francuska stolica nadal ma wiele do zaoferowania ukrytych tajemnic, poza Wieżą Eiffla i jego światowej klasy muzeami. Ludzi z całego świata przyciąga swoją nowatorską modą, sztuką i sceną kulinarną, a także pewnego je ne sais quoi, który przemawia do wszystkich rodzajów.
Choć atrakcje są obfite w każdej paryskiej podróży, to środek miasta jest pogrążony w bogatej historii zamieszek i rewolucji. Pamiętaj, że każda dzielnica jest wyjątkowa i choć lato jest najbardziej popularnym sezonem, odwiedziny każdej porze roku są przekonujące na swój sposób. Od górzystych brukowanych uliczek Montmartre z jego bogatą historią taśmy CuZu39Pb artystów Belle Epoque i kabaretów, do szybko uszlachetniającej się dzielnicy Belleville, kultura i sztuka są przesiąknięte DNA miasta.
Paryżanie czasem żartują, że odwiedzają muzea tak często, jak idą do łazienki, a aby naprawdę zrozumieć Paryż, trzeba zanurzyć się w kulturze artystycznej miasta. Poza Luwrem i Muzeum d'Orsay, można poznać kulturę w odnowionym Muzeum Picassa i nowym Fondation Louis Vuttion, nie mówiąc już o kilkudziesięciu małych muzeach i galeriach. Zaś zakupoholicy z pewnością zachwycą się niezliczoną opcją w mieście, od eleganckich sklepów, takich jak Le Bon Marchė do butików, takich jak słynny Deyrolle. Aby w pełni wykorzystać swoją podróż, najlepiej jest przeczytać trochę o miejscu, które chcesz zwiedzić podczas wizyty w Paryżu. To wyjątkowe Miasto Świateł.

Zobacz stronę autora: badania geologiczne śląsk